Informacja



Celem projektu jest wzrost wzornictwa w firmie poprzez zakup nowej linii do produkcji domów modułowych oraz usług doradczych.

W ramach działań związanych z realizacją projektu został przeprowadzony audyt wzorniczy, którego elementami były:
  1. Charakterystyka dotychczasowej działalności Wnioskodawcy, zawierająca analizę obecnego stanu wzornictwa w przedsiębiorstwie w zakresie produktów, technologii, struktury organizacyjnej, procesów komunikacji z klientem, strategii marketingowej.
  2. Analiza rynkowa i określenie grupy docelowej.
  3. Analiza popytu na rynkach docelowych.
  4. Analiza pozycji konkurencyjnej opartej o podstawowe założenia z zakresu marketing mix
  5. Analiza barier formalnych rozwoju przedsiębiorstwa.
  6. Analiza produktowa konkurencji.
  7. Opis trendów rynkowych (branżowych, społecznych i technologicznych) o dużym potencjale wpływu na rynek Wnioskodawcy.
  8. Określenie kierunków i planów rozwoju firmy w zakresie wzornictwa. Wskazanie działań koniecznych dla budowania marki, oferty rynkowej i strategii konkurowania oraz dostosowania wewnętrznych procesów zarządczych w firmie związanych ze stosowaniem wzornictwa.
  9. Opis innowacji produktowej/innowacji w procesie biznesowym.
  10. Opis procesu wzorniczego, obejmującego co najmniej tworzenie rozwiązań, prototypowanie i testowanie.
  11. Wyznaczenie harmonogramu realizacji poszczególnych celów wraz z kosztorysem.
  12. Przygotowanie briefu projektowego.
  13. Ocena możliwości wykorzystania wzornictwa w firmie i jej potencjału w tym zakresie.
  14. Wskazanie najważniejszych barier obserwowanych przez przedsiębiorstwo w zakresie realizowanego wzornictwa.
  15. Możliwości rozwiązania problemów wzorniczych w firmie.

W ramach projektowania wzorniczego, które zostanie przeprowadzone w kolejnym etapie w ramach projektu z wykorzystaniem profesjonalnego projektanta, do działalności Wnioskodawcy zostanie wprowadzona innowacja produktowa w postaci wdrożenia nowej kolekcji domów modułowych. Będzie to zupełnie nowa linia produktów w ofercie firmy Tom&Luk. Obecnie firma posiada w swojej ofercie jedynie domy mobilne o niewielkim metrażu wpisujące się w kategorię

W ramach realizacji II części projektu zaplanowano następujące działania, które wynikają z strategii wzorniczej:
  1. Zakup linii do produkcji konstrukcji domów modułowych - umożliwi produkcję różnych rodzajów konstrukcji do różnych modułów, które będą ze sobą łączone w różnych konfiguracjach. Moduły te będą zaprojektowane w ramach usług które są zaplanowane jako jedno z kolejnych działań.
  2. Zakup nitownicy 2 szt.
  3. Zakup usług doradczych (proces wzorniczy, dokładny opis wzorniczy znajduje się w strategii:
    1. Opracowanie projektu koncepcyjnego nowego produktu
    2. Opracowanie projektu szczegółowego nowego produktu
    3. Stworzenie prototypu nowego produktu Stworzenie prototypów nowych produktów w technologii docelowej lub zamiennej. Będą służyć one weryfikacji przyjętych założeń
    4. Przeprowadzenie testów funkcjonalnych na grupie min. 8 użytkowników (przynajmniej jeden badany to osoba poruszająca się na wózku) Testy ogólnego poziomu satysfakcji konsumenta oraz funkcjonalności przy użytkowaniu. Wdrażanie niezbędnych poprawek wynikających z testu prototypów lub/i wprowadzanie modyfikacji do modeli 3D jak i dokumentacji wykonawczej.
    5. Opracowanie materiałów marketingowych, identyfikacji wizualnej marki oraz strony www Efektem będzie opracowanie projektów spójnych wizualnie i treściowo materiałów marketingowych (np. katalogu, szablonów na social media), nowej strony www oraz identyfikacji wizualnej marki Opracowanie tożsamości marki oraz projektu nowej lub odświeżonej identyfikacji wizualnej marki Zaplanowane działania: Opracowanie nazewnictwa nowych domów modułowych oraz nazwy Kolekcji Stworzenie wysokiej rozdzielczości wizualizacje produktów bez tła - niezbędne do katalogów, materiałów na stronie www czy social mediów

Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na działalność i rozwój wnioskodawcy na wielu płaszczyznach. Rozbudowa parku maszynowego pozwoli uniezależnić się od podwykonawców i rozszerzyć przedmiot działalności o nowe produkty, co wpłynie pozytywnie na jakość i czas realizacji zamówień. Da to też większą swobodę przy projektowaniu nowych domów prefabrykowanych – zarówno modułowych, jak i mobilnych. Realizacja projektu umożliwi poszerzenie rynków zbytu o nowe regiony i grupy klientów.

Realizacja projektu, dzięki możliwości pozyskania nowych klientów i rynków zbytu, będzie miała pozytywny wpływ na zwiększenie przychodów przedsiębiorstwa. Projektowi nowej linii produktów towarzyszyć będzie zaprojektowanie spójnej linii materiałów marketingowych, które zwiększą szanse na sukces komercyjny i zwiększenie rozpoznawalności marki.

Zwiększenie konkurencyjności oferty produktowej wnioskodawcy - Nowa linia produktów będzie zaprojektowana przez profesjonalny zespół projektowy. Dzięki temu powstaną produkty spójne i estetyczne wizualnie, odróżniające się od konkurencyjnych rozwiązań. Konstrukcja modułowa da również możliwość rozszerzenia oferty firmy Tom&Luk o nowe projekty domów, wykorzystując te same moduły. Wpłynie to w dużym stopniu pozytywnie na zwiększenie konkurencyjności oferty produktowej w stosunku do konkurencji.

Charakterystyka grupy docelowej:
  1. Młodzi ludzie w wieku 25-35 lat, poszukujący swojego pierwszego miejsca zamieszkania.
  2. Ludzie w wieku 50+, poszukujący miejsca do zamieszkania w późniejszym etapie życia.
  3. Osoby zainteresowane ekologicznym i minimalistycznym stylem życia.
  4. Osoby, które często zmieniają miejsce zamieszkania lub pracy i potrzebują mobilności.
  5. Inwestorzy poszukujący alternatywnych źródeł dochodu (np. wynajmując domki jako zakwaterowanie wakacyjne).
  6. Osoby o ograniczonej mobilności i ruchu (np. seniorzy, osoby poruszające się na wózkach).

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Copyright © 2022 - 2025 | Tom&Luk Mobile Houses